DZIECI W POPRAWCZAKU

Jedną z dobrych praktyk, którą Fundacja po DRUGIE realizuje od lat w pracy z młodzieżą jest projekt „Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ”, w którym wykorzystywane są specjalne lalki symulujące zachowania niemowląt. Lalka płacze, wymaga przewijania, karmienia, kołysania do snu. Uczestnicy projektu dostają pod opiekę symulator i przez kilka dni opiekują się nim jak prawdziwym dzieckiem.

Poprzez doświadczenie mogą dowiedzieć się czy są gotowi do rodzicielstwa, poznać trudności z niego wynikające i w efekcie w sposób bardziej świadomy podejmować życiowe decyzje.

Podczas realizacji projektu w Zakładzie Poprawczym w Godzisku Wielkopolskim powstał film dokumentalny, który z jednej strony opowiada o wychowankach i ich złożonych losach, z drugiej zaś opowiada o naszym projekcie.

Więcej o specjalnych lalkach, które są pomocne w pracy z młodzieżą dowiecie się ze strony internetowej: www.esymulatory.pl

Blog jest prowadzony w ramach projektu THE BOND (Więź) realizowanego w Programie ERASMUS +

Jeśli chcesz pomóc nieletnim matkom i wesprzeć inicjatywę budowy domu, w którym będą mogły mieszkać ze swoimi dziećmi zajrzyj na stronę akcji społecznej prowadzonej przez firmę kosmetyczną BANDI i Fundację po DRUGIE.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa